Kolacja na cztery ręce

Paul Barz

Sztuka Paula Barza opowiada o fikcyjnym spotkaniu dwóch gigantów świata muzyki– Jana Sebastiana Bacha oraz Jerzego Fryderyka Händla. Rozmowa kompozytorów to błyskotliwy pojedynek dwóch barwnych osobowości, dwóch wizji sztuki – i życia dzięki sztuce. W starciu tym kompozytorom sekunduje kamerdyner Schmidt. Zgrabna żonglerka faktami historycznymi, odsłaniająca wiele intrygujących informacji o życiu obu kompozytorów, czyni z „Kolacji na cztery ręce” propozycję obowiązkową nie tylko dla melomanów.

Pierwsza realizacja  „Kolacji na cztery ręce”  w Teatrze STU z Janem Nowickim, Jerzym Bińczyckim i Janem Peszkiem miała miejsce  w 1988 roku. Sztuka odniosła olbrzymi sukces, co skłoniło nas do powrotu do niej po latach. Spektakl ponownie wyreżyseruje Krzysztof Jasiński, a w rolach głównych zobaczymy Emiliana Kamińskiego, Olafa Lubaszenko oraz Macieja Miecznikowskiego.

Przedstawienie, które jest koprodukcją Teatru STU i warszawskiego Teatru Kamienica, zaprezentowano 2 lipca 2015 podczas 20. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Premiera: 6 listopada 2015

Tłumaczenie: JACEK ST. BURAS

OBSADA:

Jerzy Fryderyk Händel: EMILIAN KAMIŃSKI

Jan Sebastian Bach: OLAF LUBASZENKO

Jan Krzysztof Schmidt: MACIEJ MIECZNIKOWSKI

REŻYSERIA: KRZYSZTOF JASIŃSKI

KOSTIUMY: ANDRZEJ LEWCZUK

ZDJĘCIA: Paweł Nowosławski

RECENZJE:

"Dyrektor Emilian Kamiński wydaje kolację na cztery ręce", Wojciech Giczkowski, "Teatr dla Was" 13.09.2015

"Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma…", Katarzyna Hanna Binkiewicz, "Krytykat.com" 21.09.2015

"Wino, ostrygi i królowie muzyki", Anna Czajkowska, "Teatr dla Was" 14.10.2015

Galeria