13 maja – Dzień Teatru Publicznego

W połowie maja po raz trzeci będzie obchodzony w Polsce Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji 97 teatrów z 38 polskich miast weźmie udział w akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” prezentując widzom aż 98 spektakli. Na Scenie STU będzie można zobaczyć „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Sprzedaż biletów rozpocznie się 13 maja o godzinie 9:00.

Pomysł święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce – a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego – obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem.

W roku 2017 Dzień Teatru Publicznego ma cele podobne jak w latach ubiegłych. Najważniejszy z nich to przybliżać teatr obywatelom, pokazywać, że jest to miejsce dostępne, przyjazne i życzliwe dla każdego. W tym roku również „grosze grają rolę”. Symboliczna kwota 500 groszy czyli okrągłe 5 złotych ma być zachętą i szansą, dla tych, którzy na co dzień z różnych powodów nie korzystają z oferty teatralnej.

Z okazji Dnia Teatru Publicznego 2017, na Scenie STU zaprezentujemy spektakl „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Kasa rozpocznie sprzedaż biletów o godzinie 9:00. Zgodnie z regulaminem, jedna osoba będzie mogła kupić maksymalnie 2 bilety. Nie ma wcześniejszych rezerwacji ani przedsprzedaży.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli są dostępne na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Wróć