« Spektakle

Kogut w rosole
Samuel Jokic

Słodko – gorzka komedia pełna ciepłego humoru o męskiej przyjaźni, pokonywaniu własnych ograniczeń,  potędze wiary w niemożliwe i trudnych wyborach.
Pamiętacie wielki hit kinowy „Goło i wesoło”? Siedmiu bezrobotnych mężczyzn nie mając żadnego pomysłu na swoją przyszłość, będąc zupełnie bez pieniędzy zakłada... grupę striptizerską. Teraz na scenie Stu nowa odsłona tej przebojowej historii.
Każdy z bohaterów boryka się ze swoimi problemami, ma swoje lęki i obawy, ale występ grupy, to szansa zmiany na lepsze.
Trzymamy za nich kciuki i życzymy, by się nie poddali!
Siedem charakterów, siedem historii, największe przeboje taneczne! Przyjdźcie zobaczyć, na ile się odważą!
 

Obsada:
Dave - Tomasz Schimscheiner/ Mariusz Witkowski
Larry - Rafał Dziwisz/ Krzysztof Pluskota
Mustafa -  Rafał Szumera/ Amin Bensalem
Gordon - Maciej Jackowski/ Kajetan Wolniewicz
Spencer - Andrzej Róg/ Feliks Szajnert
Colin - Andrzej Deskur/ Maurycy Polaski
Lewis - Szymon Kuśmider/ Dariusz Starczewski


Przekład:
Herbert Kaluza i Marek Gierszał

Scenariusz i reżyseria:
Marek Gierszał

Dekoracje i kostiumy:
Hanna Sibilski

Układy taneczne i sekwencje walki:
Grzegorz Suski

Asystent reżysera:
Rafał Dziwisz, Eliasz Grot

Zdjęcia:
Paweł Nowosławski

Kogut w rosole
Elżbieta Konieczna (RozwińZwiń)

Wiecie Państwo, co to za przyjemność oglądać aktorów, którzy nie spaprzą małego farsowego arcydziełka, o fabule, którą da się opowiedzieć w jednym zdaniu? Siódemka bezrobotnych facetów, wyrzuconych poza nawias społeczny, postanawia zawalczyć o pracę, pieniądze i męską godność metodą w ich sytuacji dość przewrotną: będą się rozbierać i tańczyć przed damską publicznością. Kupa śmiechu, za którą czają się zwykłe ludzkie dramaty, więc ten śmiech bynajmniej pusty nie jest. Przez dwie godziny gadają o pokazywaniu różnych gołych, chudych, tłustych, mało foremnych i całkiem dorzecznych  tyłków, tudzież ptaków, ptaszyn, fiutów, fiutków – ech, nie starcza mi pary na więcej określeń męskiego stanu posiadania. I robią to tak, żeby było goło i wesoło, ale i  smacznie, a nie wulgarnie! Marek Gierszał  – reżyser (skończył krakowską PWST i Uniwersytet w Hamburgu, mieszka i pracuje w Niemczech) w tym przedstawieniu okazał się niezłym fachmanem od wydobywania farsowych smaczków i niuansów oraz poskramiania zespołu, by się zanadto nie rozswawolił. Bo – jak wiadomo – wyśmienitą zabawę od prymitywnej głupawki dzieli zaledwie mały kroczek.


Komedia o zrzucaniu ciuchów
Monika Wycykał (RozwińZwiń)

Teatr Stu powinien przygotować się na zmasowany szturm krakowian, zwłaszcza płci żeńskiej, podekscytowanych myślą o zobaczeniu znanych aktorów kompletnie... nago. W dodatku wykonujących profesjonalny, męski striptiz, o którym marzą kobiety. Istnieje spora szansa, że przez kilka najbliższych sezonów "Kogut w rosole", najnowszy spektakl w reżyserii Marka Gierszała, będzie grany przy szczelnie wypełnionej sali...


Poleć znajomemu ten spektakl

Posłuchaj muzyki

Informacje

Zamów Bilet

Czas trwania:

150 minut

Ilość przerw:

1

Cena:

80 zł

Galeria spektaklu

Wybierz język:
projekt, realizacja i opieka nad serwisem: firlet.com