13 maja – Dzień Teatru Publicznego

W połowie maja po raz trzeci będzie obchodzony w Polsce Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji 97 teatrów z 38 polskich miast weźmie udział w akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” prezentując widzom aż 98 spektakli. Na Scenie STU będzie można zobaczyć „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Sprzedaż biletów rozpocznie się 13 maja o godzinie 9:00.

Więcej...

Dzień Dziecka na Scenie STU

Przełom maja i czerwca to na Scenie STU prawdziwe święto dzieci. Dla najmłodszych przygotowaliśmy na ten czas dwie ciekawe propozycje, a tradycyjny Dzień Dziecka przedłużamy aż do pięciu dni! Mamy też coś specjalnego dla szkół i grup zorganizowanych.

Więcej...

Andrzej Grabowski premierowo na Scenie STU

30 marca na Scenę STU powraca Andrzej Grabowski. Aktor wystąpi w monodramie „Spowiedź chuligana”. Wyreżyserowany przez Krzysztofa Jasińskiego spektakl inspirowany jest życiem i twórczością rosyjskiego poety Sergiusza Jesienina.

Więcej...

Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Kultury w Krakowie do 2030 roku

Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska i Wydział Kultury Dziedzictwa Narodowego UMK zapraszają na do uczestnictwa w konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwoju Kultury w Krakowie do 2030 roku poprzez udział w spotkaniach grup tematycznych oraz przesłanie uwag pisemnych.

Więcej...

STU gwiazdą cieszyńskiego święta teatru

2 marca rozpoczną się XXI Dni Teatru w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Z tej okazji Scena STU zaprezentuje cieszyńskiej publiczności trzy przedstawienia: Rewizor, Kolacja z Gustavem Klimtem oraz Kogut w Rosole.

Więcej...