Opera sacra Teatru STU na Światowe Dni Młodzieży

W Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie 26 lipca o godz. 18;30 odbędzie się premiera opery „Joanna D’Arc” przygotowanej przez Krakowski Teatr Scena STU. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Spektakl reżyseruje amerykańska kompozytorka Noa Ain, która jest jednocześnie autorką muzyki oraz libretta. Wydarzenie znalazło się w programie Nocy Cracovia Sacra i jest specjalną propozycją dla uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W Teatrze operę będzie można zobaczyć od listopada.

Więcej...

„Mały Książę” w programie Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie


Nasz spektakl znalazł się w programie największej europejskiej imprezy poświęconej książkom dla najmłodszych. Krakowska odsłona Festiwalu będzie miała miejsce w dniach od 6 do 12 czerwca. Program imprezy obejmuje ponad czterdzieści wydarzeń, w tym spotkania z gwiazdami literatury dla dzieci, wystawy, warsztaty, spektakle, koncert oraz rodzinną grę miejską. Spektakle Małego Księcia na Scenie STU będzie można oglądać od 7 do 12 czerwca.

Więcej...

Niedziela z Teatrem STU w TVP Kultura

W najbliższą niedzielę, 8 maja czeka nas wyjątkowe spotkanie z Teatrem STU na antenie TVP Kultura. Jako pierwszy zobaczymy program „Niedziela z… Krzysztofem Jasińskim”, a następnie koncert „Harfy Papuszy” oraz „Piosenki Skaldów w Teatrze STU”.

Więcej...

Scena STU w akcji "Bilet za 400 groszy"

Scena STU bierze udział w akcji Bilet za 400 groszy organizowanej przez Instytut Teatralny  z okazji  400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare'a. Spektakle w specjalnej cenie będą grane przez teatry publiczne w całej Polsce 21 maja. Sprzedaż biletów ruszy 14 maja w godz. 17:00-18:00. Jedna osoba będzie mogła kupić maksymalnie 2 bilety, ale jedynie osobiście w kasie teatru.

Więcej...