Krzyżówka nr 3

Podajemy rozwiązanie krzyżówki nr 2: Znakomity spektakl

Przez cały sezon jubileuszowy, raz w miesiącu publikujemy zadanie szaradziarskie przygotowane wraz z Wydawnictwem Rozrywka.

Więcej...

Tryptyk „Wędrowanie” gorąco przyjęty w Kielcach

Owacją na stojąco zakończył się sobotni spektakl tryptyku „Wędrowanie wg Stanisława Wyspiańskiego” wystawiony w Kieleckim Centrum Kultury. Przyjęte gorącym aplauzem przedstawienie odbyło się przy nadkomplecie widzów. Tryptyk w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego już po raz trzeci zawitał w Kielcach, gdzie w czasie swego dotychczasowego tournée po Polsce grany był najczęściej.

Więcej...

Dorota Kuduk najlepszą aktorką warszawskiego festiwalu

Znana m.in. z naszej sceny Dorota Kuduk zdobyła główną nagrodę w kategorii „najlepsza aktorka” Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej. Nagrodę „Kamera Dawida” Dorota wywalczyła rolą Hanki w filmie „Klezmer” w reżyserii Piotra Chrzana. Serdecznie gratulujemy!

Więcej...

Konkurs na grafikę do spektaklu „Mały Książę” rozstrzygnięty

31. października oficjalnie zakończyliśmy finałowy etap konkursu dla uczniów, którego tematem był „Mały Książę”. Ostatecznie, z kilkudziesięciu bardzo ciekawych propozycji wybrano pracę Dominiki Kozioł. Na zwyciężczynię czeka kosz słodyczy ufundowany przez sponsora spektaklu firmę Wawel SA, a dla całej klasy bilety na przedstawienie. Premiera „Małego Księcia” już 6 grudnia.

Więcej...

Konkurs im. Karola Wojtyły na recenzję teatralną

Projekt Sceny Papieskiej Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Więcej...