Aktualności

Szanowni Państwo,
Niestety dopiero po wydrukowaniu naszych repertuarów okazało się, że wkradł się  w nie drobny, choć dosyć istotny błąd. Chodzi o godzinę rozpoczęcia spektaklu „Kolacja z Gustavem Klimtem”, który będzie u nas grany 1 lutego. Właściwa godzina rozpoczęcia spektaklu to 18:00.
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia i serdecznie zapraszamy!
17, 18.01 - "Wędrowanie" wg Stanisława Wyspiańskiego - Katowice, Teatr Śląski
Jeden z teatralnych przesądów mówi, że zakonnica na widowni może być przyczyną zapomnienia tekstu przez aktora. Zakonnica na scenie to jednak zupełnie inna sprawa. Zwłaszcza gdy pojawia się razem z wariatem.

„Farsowa poetyka, ale i ważne pytania o współczesny status artysty. Spektakl Artura Więcka pokazuje świat spieniężonych gestów, gdzie nawet tatuaż ma swoją cenę” – pisze Łukasz Badula w portalu kulturaonline.pl. Body Art to spektakl, który bawi, ale i zadaje trudne pytania, momentami przeradzając się w niemal horror.
Sztuka Igora Bauersimy i Rejane Desvignes swoją premierę na Scenie STU, miała w czerwcu ubiegłego roku, w obecnym będzie można ją zobaczyć w lutym, kwietniu, maju, czerwcu, a najbliższe przedstawienia już 13. I 14. stycznia. Zapraszamy!
Wigilia w Teatrze STU zawsze staje się wydarzeniem. W tym roku, poza tradycyjnym opłatkiem, życzeniami oraz śpiewaniem kolęd goście teatru mogli zobaczyć specjalne przedstawienie Akropolis
wg Stanisława Wyspiańskiego.
Wspólnie z portalem LoveKraków.pl przygotowaliśmy dla Was zabawę w krakowsko-teatralne skojarzenia. Do wygrania jest podwójne zaproszenie na sztukę „Zemsta” graną na deskach teatru 10 lutego.
 
Zadanie nie jest proste:
Należy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego zamieszczone obok zdjęcie kojarzy się ze sztuką „Zemsta”?
 
W odpowiedzi należy podać krótkie uzasadnienie, a także napisać w kilku zdaniach, jaką nie graną jeszcze na Scenie STU sztukę zobaczyłabyś/zobaczyłbyś najchętniej i dlaczego. Zwycięzcę wyłonimy komisyjnie. Odpowiedzi proszę wysłać na adres konkurs@lovekrakow.pl (w temacie "Konkurs STU", w treści maila odpowiedź oraz imię i nazwisko).
 
Zwycięzców powiadomimy mailowo do 11 stycznia 2015 roku.
 
Dokładnie 5. grudnia mija dziesięć lat odkąd w Teatrze STU swą premierę miała „Zemsta” Aleksandra hr. Fredry. Żywiołowo przyjmowana komedia o naszych przywarach i słabostkach jest aktualna i dziś, a na świeżości nie traci ani po dziesięciu, ani po ponad stu latach.
Laur Konrada -  główna nagroda XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach - trafił w ręce Remigiusza Brzyka. Reżyser związany jest także z naszym teatrem, gdzie wystawiana była jego sztuka „Siła przyzwyczajenia”.
Nagrodę dla najlepszego aktora festiwalu - nagrodę specjalną Dziennika Teatralnego – zdobył natomiast Mariusz Zaniewski za rolę w "Dziadach" Radosława Rychcika. Na deskach STU Mariusza Zaniewskiego można zobaczyć w spektaklach: „Król Lear” oraz „Firma dziękuje”.
Wielki John Barrymore - to nasza propozycja na najbliższy weekend: 29 i 30 listopada.
W Teatrze STU spotkają się dwie aktorskie legendy: Jerzy Trela w znakomitej kreacji Johna Barrymore’a snuć będzie zanurzoną w oparach alkoholu opowieść utkaną z rozgoryczeń, wzruszeń, śmiechu i sarkazmu.
Zapraszamy!

rezerwacja biletów i informacja o spektaklu: www.scenastu.com.pl
zapowiedź spektaklu: youtube.com
„Od pierwszego momentu przedstawienia czuje się, że nawiązuje ono do najlepszych tradycji Teatru STU – spektakli, które budziły emocje i przywoływały magię teatru. (…) Wszystko jest tu proste, konkretne i prawdziwe. Tu refleksja, tu reżyserskie przymrużenie oka; piętnaście sekund rapu w ustach Hamleta, małe szczurki w karnym ordynku przebiegające scenę i prawdziwy fechtunek do pierwszego zadraśnięcia przeciwników. Udał się ten Hamlet!”
(Elżbieta Konieczna, Miesciąc w Krakowie)

Newsletter

Najbliższe spektakle

Firma dziękuje

Piątek, 30 stycznia 2015
Godzina: 19:00

Kolacja z Gustavem Klimtem

Sobota, 31 stycznia 2015
Godzina: 19:00

Kolacja z Gustavem Klimtem

Niedziela, 1 lutego 2015
Godzina: 18:00

Księżyc i magnolie

Wtorek, 3 lutego 2015
Godzina: 19:00

Wybierz język:
projekt, realizacja i opieka nad serwisem: firlet.com