Aktualności

S – pełniania marzeń – jak najczęściej
T – rudnych decyzji – jak najmniej
U – znania – tyle, ile się komu należy
 
Magicznych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy Krakowski Teatr Scena STU
Wspólnie z portalem LoveKraków.pl przygotowaliśmy dla Was zabawę w krakowsko-teatralne skojarzenia. Do wygrania jest podwójne zaproszenie na sztukę „Zemsta” graną na deskach teatru 10 lutego.
 
Zadanie nie jest proste:
Należy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego zamieszczone obok zdjęcie kojarzy się ze sztuką „Zemsta”?
 
W odpowiedzi należy podać krótkie uzasadnienie, a także napisać w kilku zdaniach, jaką nie graną jeszcze na Scenie STU sztukę zobaczyłabyś/zobaczyłbyś najchętniej i dlaczego. Zwycięzcę wyłonimy komisyjnie. Odpowiedzi proszę wysłać na adres konkurs@lovekrakow.pl (w temacie "Konkurs STU", w treści maila odpowiedź oraz imię i nazwisko).
 
Zwycięzców powiadomimy mailowo do 11 stycznia 2015 roku.
 
Dokładnie 5. grudnia mija dziesięć lat odkąd w Teatrze STU swą premierę miała „Zemsta” Aleksandra hr. Fredry. Żywiołowo przyjmowana komedia o naszych przywarach i słabostkach jest aktualna i dziś, a na świeżości nie traci ani po dziesięciu, ani po ponad stu latach.
Laur Konrada -  główna nagroda XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach - trafił w ręce Remigiusza Brzyka. Reżyser związany jest także z naszym teatrem, gdzie wystawiana była jego sztuka „Siła przyzwyczajenia”.
Nagrodę dla najlepszego aktora festiwalu - nagrodę specjalną Dziennika Teatralnego – zdobył natomiast Mariusz Zaniewski za rolę w "Dziadach" Radosława Rychcika. Na deskach STU Mariusza Zaniewskiego można zobaczyć w spektaklach: „Król Lear” oraz „Firma dziękuje”.
Wielki John Barrymore - to nasza propozycja na najbliższy weekend: 29 i 30 listopada.
W Teatrze STU spotkają się dwie aktorskie legendy: Jerzy Trela w znakomitej kreacji Johna Barrymore’a snuć będzie zanurzoną w oparach alkoholu opowieść utkaną z rozgoryczeń, wzruszeń, śmiechu i sarkazmu.
Zapraszamy!

rezerwacja biletów i informacja o spektaklu: www.scenastu.com.pl
zapowiedź spektaklu: youtube.com
„Od pierwszego momentu przedstawienia czuje się, że nawiązuje ono do najlepszych tradycji Teatru STU – spektakli, które budziły emocje i przywoływały magię teatru. (…) Wszystko jest tu proste, konkretne i prawdziwe. Tu refleksja, tu reżyserskie przymrużenie oka; piętnaście sekund rapu w ustach Hamleta, małe szczurki w karnym ordynku przebiegające scenę i prawdziwy fechtunek do pierwszego zadraśnięcia przeciwników. Udał się ten Hamlet!”
(Elżbieta Konieczna, Miesciąc w Krakowie)
 9 XI - Wesele - Teatr Powszechny w Łodzi. XVIII Festiwal Kultury Chrześcijańskiej
14 XI - Wielki John Barrymore - Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. XXXI Gorzowskie Spotkania Teatralne
W historii Teatru polskiego nie wystawiono nigdy dotąd Wesela, Wyzwolenia i Akropolis jako całościowego przedsięwzięcia. Żaden teatr nie wystawił po kolei tych trzech tytułów.
Wyjątkowy pokaz w Teatrze STU 11 listopada w Święto Niepodległości.
Body art jest tekstem dobrze skrojonym, dowcipnym, łączącym intrygę kryminalną, wyraziście zakreślone postaci i – przede wszystkim – oferujący widzowi dobre samopoczucie, ulotną świadomość bycia odrobinę lepszym niż ci, których ogląda...
(O. Katafisz, teatralny.pl)
"Że będzie śmiesznie, wiedziałem z góry, spektakl dodatkowo ucieszył mnie świetną konstrukcją. W pewnym momencie widz sobie myśli, że już wie jak to się wszystko skończy i wtedy właśnie dostaje całą porcję spiętrzonych zaskoczeń. A do tego świetna reżyseria i aktorstwo"
Jacek Fedorowicz

Newsletter

Najbliższe spektakle

Kogut w rosole

Wtorek, 6 stycznia 2015
Godzina: 19:00

Kogut w rosole

Środa, 7 stycznia 2015
Godzina: 19:00

Kogut w rosole

Czwartek, 8 stycznia 2015
Godzina: 19:00

Kogut w rosole

Piątek, 9 stycznia 2015
Godzina: 19:00

Wybierz język:
projekt, realizacja i opieka nad serwisem: firlet.com