Aktualności Teatru

Foremniak, Polk, Woźnicka i kolacja z Klimtem

Co łączy trzech aktorów, Jacka Cygana i Gustava Klimta? Odpowiedź już 29. i 30. kwietnia na Scenie STU, na której będzie można zobaczyć spektakl „Kolacja z Gustavem Klimtem”.

Więcej...

Tatuaż w teatrze, teatr w studio tatuażu

Sztuka „Body Art” w reżyserii Artura „Barona” Więcka grana jest na deskach Sceny STU. Teraz body art w wersji teatralnej zagościł także w progach jednego z największych w Polsce studio tatuażu. Teatr nawiązał współpracę z krakowskim studio Kult Tattoo Fest, gdzie zorganizowana została sesja zdjęciowa promująca spektakl. Udział w niej wziął odtwórca głównej roli - Tomasz Schimscheiner, a studio Kult przygotowało dla widzów niespodziankę – rabat na wykonanie tatuażu po okazaniu biletu ze spektaklu.

Więcej...

Scena STU w akcji „Bilet za 250 groszy”

Scena STU włącza się w obchody 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce i bierze udział w akcji „Bilet za 250 groszy”. Spektakl w specjalnej cenie zostanie zagrany 23. maja – w dniu, który stanie się Dniem Teatru Publicznego.

„Bilet za 250 groszy” to ogólnopolska akcja umożliwiająca każdemu w Polsce zakup biletu do teatru w symbolicznej cenie. Akcja skierowana jest do teatromanów oraz do osób, które do tej pory nie interesowały się teatrem. Celem projektu jest pokazanie roli, jaką we współczesnym życiu społecznym odgrywa teatr jako miejsce refleksji, dyskusji i wymiany poglądów. Teatr publiczny, finansowany z publicznych pieniędzy.

Zapraszamy 23. maja na godzinę 16;00, gramy „Księżyc i magnolie”. Sprzedaż promocyjnych biletów ruszy 11. maja, bez wcześniejszych rezerwacji.

Więcej...

Wędrowania z Wyspiańskim ciąg dalszy

Nasz jubileuszowy tryptyk kontynuuje swoje tournée. Dzieło obejmujące dramaty „Wesele”, „Wyzwolenie” i „Akropolis” zagości w najbliższych dniach w Gdańsku, gdzie 24. i 25. marca zostanie wystawione na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. W Międzynarodowym Dniu Teatru Obchodzonym 27. marca tryptyk zaprezentuje się  podczas Olsztyńskich Spotkań Teatralnych na scenie Teatru im. Stefana Jaracza, a później 29 marca na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych w Teatrze Studio.

Więcej...

Jerzy Trela w mistrzowskiej roli

Hulaka i birbant, nie stroniący od alkoholu i kobiet, a jednocześnie dżentelmen i wielki talent podbijający Broadway. Taką opinią cieszył się jeden z najwybitniejszych aktorów szekspirowskich - John Barrymore. W jego rolę na naszej scenie wciela się równie fenomenalny Jerzy Trela. "Wielki John Barrymore" już 24. i 25. lutego!

Więcej...