Aktualności

„Od pierwszego momentu przedstawienia czuje się, że nawiązuje ono do najlepszych tradycji Teatru STU – spektakli, które budziły emocje i przywoływały magię teatru. (…) Wszystko jest tu proste, konkretne i prawdziwe. Tu refleksja, tu reżyserskie przymrużenie oka; piętnaście sekund rapu w ustach Hamleta, małe szczurki w karnym ordynku przebiegające scenę i prawdziwy fechtunek do pierwszego zadraśnięcia przeciwników. Udał się ten Hamlet!”
(Elżbieta Konieczna, Miesciąc w Krakowie)
Laur Konrada -  główna nagroda XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach - trafił w ręce Remigiusza Brzyka. Reżyser związany jest także z naszym teatrem, gdzie wystawiana była jego sztuka „Siła przyzwyczajenia”.
Nagrodę dla najlepszego aktora festiwalu - nagrodę specjalną Dziennika Teatralnego – zdobył natomiast Mariusz Zaniewski za rolę w "Dziadach" Radosława Rychcika. Na deskach STU Mariusza Zaniewskiego można zobaczyć w spektaklach: „Król Lear” oraz „Firma dziękuje”.
 9 XI - Wesele - Teatr Powszechny w Łodzi. XVIII Festiwal Kultury Chrześcijańskiej
14 XI - Wielki John Barrymore - Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. XXXI Gorzowskie Spotkania Teatralne
W historii Teatru polskiego nie wystawiono nigdy dotąd Wesela, Wyzwolenia i Akropolis jako całościowego przedsięwzięcia. Żaden teatr nie wystawił po kolei tych trzech tytułów.
Wyjątkowy pokaz w Teatrze STU 11 listopada w Święto Niepodległości.
Body art jest tekstem dobrze skrojonym, dowcipnym, łączącym intrygę kryminalną, wyraziście zakreślone postaci i – przede wszystkim – oferujący widzowi dobre samopoczucie, ulotną świadomość bycia odrobinę lepszym niż ci, których ogląda...
(O. Katafisz, teatralny.pl)
"Że będzie śmiesznie, wiedziałem z góry, spektakl dodatkowo ucieszył mnie świetną konstrukcją. W pewnym momencie widz sobie myśli, że już wie jak to się wszystko skończy i wtedy właśnie dostaje całą porcję spiętrzonych zaskoczeń. A do tego świetna reżyseria i aktorstwo"
Jacek Fedorowicz
2 X - Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda - Ostrów Wielkopolski - Ostrowskie Centrum Kultury - 22.Festiwal “Wszystko jest Poezją”
18 X - Wielki John Barrymore - Wrocław - Centrum Kultury Agora
7 X godz. 19:00
Mistrz Jerzy Trela jako "Wielki John Barrymore"
9, 10 X  godz. 19:00
"Szczęśliwe dni" - genialna kreacja Beaty Rybotyckiej
Zapraszamy!


Jedna z najnowszych naszych superprodukcji, w reżyserii Artura Barona Więcka już 24 i 25 września. Zapraszamy!
W najbliższy weekend, 13 i 14 września rozpoczynamy przedpremierowe pokazy sztuki Lutza Hübnera Firma dziękuje.
Reżyser Marek Gierszał sięga tym razem po historię ze świata wielkich korporacji. Nie zabraknie w niej pełnokrwistych postaci, śmiechu i ironii.

Newsletter

Najbliższe spektakle

Hamlet

Niedziela, 23 listopada 2014
Godzina: 16:00

Firma dziękuje

Wtorek, 25 listopada 2014
Godzina: 19:00

Firma dziękuje

Środa, 26 listopada 2014
Godzina: 19:00

Księżyc i magnolie

Czwartek, 27 listopada 2014
Godzina: 18:30

Wybierz język:
projekt, realizacja i opieka nad serwisem: firlet.com